BLINK-182 С ПРЕМИЕРА НА НОВА ПЕСЕН “BLAME IT ON MY YOUTH”

"Няма по-влиятелна поп пънк група от 90-те години насам от Blink-182” (Ню Йорк Таймс)

Култовата банда blink-182 е сред най-новите артисти в каталога на лейбъла Columbia Records, част от мейджъра Sony Music. Номинираната за Грами, калифорнийска пънк поп група blink-182 представи дългоочаквания си нов сингъл “Blame It On My Youth”, продуциран от Tim Pagnotta.

blink-182 е сред най-значимите групи от т.нар. втора вълна в поп-пънк жанра, като музиката им комбинираща мелодичен поп с динамичен пънк-рок е вдъхновение за редица аристи след тях, сред които Lil Peep и Post Malone. След началото, поставено през 1992 година в Сан Диего, до момента групата има над 13 милиона продадени албума само в САЩ и повече от 50 милиона копия глобално ; с мегахитове като “What’s My Age Again”, “All The Small Things” и “I Miss You”, blink-182 завладя рок публиката по света и се превърна в една от най-обичаните и вдъхновяващи банди на своето поколение.

В blink-182 влизат Mark Hoppus (вокали/бас китара), Travis Barker (барабани) и Matt Skiba (вокали/китара).

През 2017 година групата издаде седмия си студиен албум, озаглавен “California”, който дебютира на #1 място в премиерната седмица в чарта на Билбород – „Топ 200“. Албумът оглави също класациите на Великобритания и Канада ; влезе в Топ 5 на чартовете на Австралия, Нова Зеландия, Германия, Швейцария, Австрия, Италия & Ирландия. Същата година проектът е номиниран и за Грами в категорията "Най-добър рок албум".

В началото на 2019-та групата се завърна в студио за записите на предстоящия си ОСМИ студиен албум, който ще излезе по-късно тази година. Първият официален сингъл от албума - “Blame It On My Youth” - излезе ексклузивно на 08/05 във всички дигитални платформи за даунлоад и стрийминг. Скоро групата ще представи и официалното видео към сингъла. Това лято бандата планира мащабно турне в САЩ заедно с хип хоп звездата Lil Wayne (вижте датите по-долу).

BLINK-182 | СЕВЕРНА АМЕРИКА ТУРНЕ - ДАТИ:

  • Thu Jun 27 Columbus, OH Nationwide Arena
  • Sat Jun 29 Hartford, CT XFINITY Theatre
  • Mon Jul 01 Saratoga Springs, NY Saratoga Performing Arts Center
  • Wed Jul 03 Indianapolis, IN Ruoff Home Mortgage Music Center
  • Fri Jul 05 Hershey, PA Hersheypark Stadium
  • Sat Jul 06 Burgettstown, PA KeyBank Pavilion
  • Sun Jul 07 Toronto, ON Budweiser Stage*
  • Tue Jul 09 Holmdel, NJ P.N.C. Bank Arts Center*
  • Wed Jul 10 Mansfield, MA Xfinity Center
  • Thu Jul 11 Bristow, VA Jiffy Lube Live
  • Sat Jul 13 Bangor, ME Darling's Waterfront Pavilion
  • Tue Jul 16 Cuyahoga Falls, OH Blossom Music Center
  • Wed Jul 17 Darien Center, NY Darien Lake Amphitheatre
  • Sat Jul 20 Virginia Beach, VA Veterans United Home Loans Amphitheater
  • Sun Jul 21 Columbia, MD Merriweather Post Pavilion
  • Tue Jul 23 Charlotte, NC PNC Music Pavilion
  • Thu Jul 25 West Palm Beach, FL Coral Sky Amphitheatre
  • Fri Jul 26 Tampa, FL MIDFLORIDA Credit Union Amphitheatre
  • Sat Jul 27 Atlanta, GA Cellairis Amphitheatre at Lakewood
  • Mon Jul 29 Jacksonville, FL Daily’s Place
  • Wed Jul 31 Houston, TX Cynthia Woods Mitchell Pavilion
  • Thu Aug 01 Austin, TX Austin360 Amphitheater
  • Fri Aug 02 Dallas, TX The Dos Equis Pavilion
  • Sun Aug 04 El Paso, TX Don Haskins Center*
  • Mon Aug 05 Phoenix, AZ Ak-Chin Pavilion
  • Wed Aug 07 San Diego, CA North Island Credit Union Amphitheatre
  • Thu Aug 08 Los Angeles, CA The Forum
  • Tue Aug 27 Irvine, CA FivePoint Amphitheatre
  • Fri Aug 30 Portland, OR Sunlight Supply Amphitheater
  • Sat Aug 31 Seattle, WA White River Amphitheatre
  • Mon Sep 02 Salt Lake City, UT USANA Amphitheatre
  • Wed Sep 04 Denver, CO Pepsi Center
  • Fri Sep 06 Wichita, KS Hartman Arena*
  • Sat Sep 07 Council Bluffs, IA Stir Cove*
  • Sun Sep 08 Kansas City, MO Providence Medical Center Amphitheater
  • Tue Sep 10 Detroit, MI DTE Energy Music Theatre
  • Sat Sep 14 St. Louis, MO Hollywood Casino Amphitheatre
  • Mon Sep 16 Cincinnati, OH Riverbend Music Center
  • Wed Sep 18 Camden, NJ BB&T Pavilion

*само с участието на blink-182

Коментар