Албум

Артист: The War On Drugs
Дата на издаване:
25 August 2017
Жанр: Indie rock
Публикувано от: Musictour Admin

The War On Drugs - “A Deeper Understanding”

The War On Drugs

The War On Drugs издават новия си албум “A Deeper Understanding” на 25 август през Atlantic Records

Бандата представи първия си сингъл “Holding On”

The War On Drugs споделиха, че ще издадат четвъртия си пълнокръвен албум “A Deeper Understanding” на 25 август през Atlantic Records. Това е първият им официален запис след излизането на “Lost In The Dream” през 2014 и дебютът им към Atlantic Records. След като за Records Store Day излезе 11-минутната “Thinking Of A Place”, сега The War On Drugs ни представят водещия сингъл “Holding On”.

През по-голямата част от 3-годишния им тих период след излизането на “Lost In The Dream” фронтменът Adam Granduciel поема кормилото на установилия се във Филаделфия секстет и обикаля студиа в Ню Йорк и Ел Ей, за да пише, записва, редактира, поправя и най-вече – за да работи. Обединявайки се с инженера Shawn Everett (Alabama Shakes, Weezer), Grandluciel се предизвиква да създаде напълно осъзнат проект в днешния музикален свят. Постоянно комуникиращ с групата си – басиста Dave Hartley, кийбордиста Robbie Bennett, барабаниста Charlie Hall и мултиинструменталистите Anthony LaMarca и Jon Natchez, получава като резултат координиран между музикантите, съвместен и уверен албум. През годините на преустановяване, ревизиране и преразглеждане на безбройните часове записи, свободно проучване и изобилие, любовта на Grandluciel към изкуството, което създава, тегли бандата към нови висоти.

The War On Drugs ще тръгнат на турне, продължаващо повече от два месеца, и започващо в средата на септември. Билетите за обиколката вече са в продажба и може да откриете повече информация тук: www.thewarondrugs.net. На 5 юни групата ще вземе участие в Late Show with Stephen Colbert.

Албумът “A Deeper Understanding” ще бъде на музикалния пазар от Орфей Мюзик, изключителен лицензиант на Warner Music International.

The War On Drugs’ Tour Dates:

  • Mon. Sep. 18 – Portland, ME @ State Theatre
  • Thu. Sep. 21 – Philadelphia, PA @ Dell Music Center
  • Fri. Sep. 22 – New York, NY @ SummerStage in Central Park
  • Sat. Sep. 23 – Boston, MA @ Blue Hills Bank Pavilion
  • Mon. Sep. 25 – Charlotte, NC @ The Fillmore Charlotte
  • Tue. Sep. 26 – Atlanta, GA @ The Tabernacle
  • Thu. Sep. 28 – Dallas, TX @ The Bomb Factory
  • Fri. Sep. 29 – Houston, TX @ White Oak Music Hall [Outside Lawn]
  • Sat. Sep. 30 – Austin, TX @ Stubb’s Waller Creek Amphitheater
  • Thu. Oct. 5 – Los Angeles, CA @ Greek Theatre
  • Fri. Oct. 6 – Berkeley, CA @ Greek Theatre
  • Mon. Oct. 9 – Seattle, WA @ Moore Theatre – SOLD OUT
  • Tue. Oct. 10 – Seattle, WA @ Moore Theatre
  • Wed. Oct. 11 – Portland, OR @ Arlene Schnitzer Concert Hall
  • Fri. Oct. 13 – Salt Lake City, UT @ The Complex
  • Sat. Oct. 14 – Denver, CO @ Ogden Theatre – SOLD OUT
  • Sun. Oct. 15 – Denver, CO @ Ogden Theatre
  • Wed. Oct. 18 – St. Paul, MN @ Palace Theatre
  • Thu. Oct. 19 – Chicago, IL @ Riviera Theatre
  • Fri. Oct. 20 – Columbus, OH @ Express Live!
  • Sat. Oct. 21 – Toronto, ON @ Massey Hall – SOLD OUT
  • Sun. Oct. 22 – Toronto, ON @ Massey Hall
  • Wed. Nov. 1 – Amsterdam, NL @ AFAS Live
  • Thu. Nov. 2 – Amsterdam, NL @ AFAS Live – SOLD OUT
  • Fri. Nov. 3 – Cologne, DE @ E-Werk
  • Sat. Nov. 4 – Brussels, BE @ Forest National – SOLD OUT
  • Mon. Nov. 6 – Paris, FR @ Bataclan
  • Thu. Nov. 9 – Glasgow, UK @ Barrowlands
  • Fri. Nov. 10 – Glasgow, UK @ Barrowlands – SOLD OUT
  • Sun. Nov. 12 – Manchester, UK @ O2 Apollo Manchester – SOLD OUT
  • Mon. Nov. 13 – Manchester, UK @ O2 Apollo Manchester
  • Tue. Nov. 14 – London, UK @ Alexandra Palace
  • Fri. Nov. 17 – Zurich, CH @ X-tra
  • Sat. Nov. 18 – Milan, IT @ Fabrique
  • Mon. Nov. 20 – München, DE @ Muffathalle
  • Tue. Nov. 21 – Hamburg, DE @ Große Freiheit 36
  • Wed. Nov. 22 – Berlin, DE @ Tempodrom
  • Fri. Nov. 24 – Oslo, NO @ Spektrum
  • Sat. Nov. 25 – Copenhagen, DK @ Tap 1
  • Mon. Nov. 27 – Stockholm, SE @ Annexet
Етикет